Geoblog.pl    vperjed    Podróże    Azja Środkowa    Droga Czymkient - Almaty
Zwiń mapę
2010
29
paź

Droga Czymkient - Almaty

 
Kazachstan
Kazachstan, Almaty
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 7202 km
 
Wyjazd o swicie z Czymkientu byl dobrym pomyslem. Do Almaty dotarlem o zachodzie slonca. Powodem bylo nie tylko 600km do przebycia, ale rowniez sporo przystankow po drodze. A bylo sie po co zatrzymywac. Trasa z Czymkientu do Tarazu wiedzie przez widowiskowa przelecz Maszat, z punktem widokowym przy pomniku szesciu dziadkow Kazachstanu. Za Tarazem wypadalo sie zatrzymac na agrolotnisku, gdzie sluzbe pelni 6 samolotow An-2 polskiej produkcji :) Jak sie okazalo, polski akcent byl tam doskonale znany i nawet nie musialem specjalnie tlumaczyc, dlaczego chcialbym porobic zdjecia.

Mozna powiedziec, ze podczas tej drogi trzy razy bylem w Kirgistanie, bo tyle razy przejezdzalem przez granice. Przejazd jest wolny, nie sprawdzaja dokumentow. Wzdluz drogi postawiono wieze obserwacyjne pogranicznikow sugerujac, ze nalezy trzymac sie glownej drogi. Te boczne i tak raczej tylko do celow rolniczych, nie liczac jednego zjazdu do niewielkiej miejscowosci gdzie umieszczono maly posterunek graniczny. Laczna dlugosc drogi przez Kirgistan to ok 20km.

Najwieksza niespodzianka byla jednak droga Biszkek - Almaty, widowiskowa i o znakomitej nawierzchni. Przestrzegam jednak przed wjazdem na nia o suchym baku - trzy stacje po drodze byly zamkniete, laczny dystans miedzy dzialajacymi to ponad 100km.

Nie zdecydowalem sie na wjazd do Almaty o zmroku - nie bylo sensu, bo nastepnego dnia i tak mialem jechac w gory. Zatrzymalem sie w hoteliku "Crystal", 10km od miasta, na skrzyzowaniu M39 Biszkek - Almaty i M36 Almaty - Astana. Polecam goraco, hotelik jest nowy, czysty i oferuje noclegi po 3000kzt.
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Zdjęcia (4)
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
Komentarze (0)
! Możliwość dodawania komentarzy do tej podróży została wyłączona przez właściciela profilu
 
zwiedził 3% świata (6 państw)
Zasoby: 39 wpisów39 0 komentarzy0 169 zdjęć169 0 plików multimedialnych0
 
Moje podróże
13.03.2011 - 26.03.2011
 
 
03.10.2010 - 01.11.2010